2019 metų metraštis

ENC tinklo susirinkimas Slovakijoje (2019-11-21)

Tai neišpasakytai brangus laikas ir kažkas sunkiai žodžiais nusakoma (ypač kai važiuoji į ten su bendruomene). Dievo buvo daug ir Jis lietė ir keitė mūsų širdis. Ir nesi toks koks buvęs.

Šeštadienio vakarą šventėme Šabą:

Lietuvos vaišių stalas šalių prisistatyme:

Liudijimai: 

Grįžus 4h ryto į Lietuvą:

Sveiki. Retai čia parašau, bet kai šiandien važiavome namo ir klausėme giesmių, kažkaip iš naujo galvojau apie šį ilgą savaitgalį ir jaučiau kad turiu kažką parašyti. Ir  dar toks keistas jausmas, kaip ir norisi kuo greičiau grįžti namo, bet tos giesmės taip gerai klausosi ir taip gera, kad norisi važiuoti amžinai ir tuo džiaugtis... Manęs nemažai kas klausė, kaip man šita konferencija, kas patiko, ką parsivežu. Nelabai ką turėjau atsakyti. Bet vat tuo metu mašinoje pradėjau kažką suprasti. Mane labai stebina žmonių bendruomeniškumas. Susitiko įvairiausių žmonių iš įvairiausių kampelių ir meldžiasi kaip viena šeima. Kai šiandien pamačiau visus kunigus žengiančius ant scenos, vėl ta pati nuostaba. Ir taip gražu, kad net verkti norisi... Ką aš dar parsivežu, tai visus Jus. Turbūt niekas iš mano pažįstamų žmonių nepatikėtų, kad egzistuoja tokie žmonės kaip Jūs. Aš žiūriu į Jus, matau paprastus žmones, bet Jūs iš tiesų stebuklingi. Tas Jūsų gėrio troškimas, tas mielumas, tas atsidavimas, man vis dar sunkiai suvokiamas... Bet aš labai noriu padėkoti Jums. Padėkoti, kad leidžiate būti kartu, kad už mane meldėtės nors ir neprašiau. Kartais jaučiuosi nelabai geras žmogus, bet kai pabūnu su Jumis, atrodo ir aš priartėju prie Dievo, o visi blogi dalykai atitolsta nuo manęs. Tai ačiū ir už tai. Jūs nuostabūs. Atrodo tiek daug minčių galvoje, tai atsiprašau jei padrikai jas išmėčiau, bet norėjau Jums padėkoti ir pasidalinti. Labanakt!”

 

“Man vaikai ne vieną kartą dėkojo, kad vežėmės į tokią konferenciją ir, jog turėjo nuostabų laiką su savo bendraamžiais. Smiltė paaugliškai svaigsta nuo bendrystės, o Jokūbas padrąsintas talentu šlovinti.”

 

“Visas gyvenimas turi būti šlovinimas. Ne šlovinimo metu tu tampi slovintoju. O tada kai darbai nesiskiria nuo žodžių ir iš tavęs liejasi Dievo meilė. Net kai sunkiausia akimirką užklumpa, turi tarti kaip JOBAS: net jei nesuprantu tavo valios Dieve, vis tiek šlovinu tave,nes esi vertas šlovės.”

 

“ENC - bendruomenių tinklas, kuris ne tik jungia bendruomenes vienybei, bet ir jomis rūpinasi (padeda bendruomenių krizėse, pasikvietus veda seminarus).

Šie metai man buvo ypatingi ENC, supratau kaip svarbu tureti bendruomene ir kartu su ja keliauti. Taip pat išgyvenau, jog Dievas girdi mūsų maldas ir troškimus.”

Seminaras “Tėvo širdis”. Ar esi našlaitis? (2019-10-18)

Robertas ir Vicki de Hoxar nepaliks abejingų. Jų tiesiog neįmanoma nesiklausyti. Seminare apie mylinčią Tėvo širdį jie jautriai, išsamiai ir su didele humoro doze atsakė į daugelį rūpimų klausimų ir temų: “Širdies taisyklės, “ Kelionė nuo galvos į širdį”, “Tėvo žaizda”, “ Dievas yra tikrasis mūs Tėvas”, “Motiniška Dievo širdis”, “ Kaip sukietėja širdis”, “Našlaičio dvasia” ir t.t.

Kelios seminaro vedėjų mintys

  • Anksčiau Dievo prašydavau pakeisti aplinkybes, o dabar prašau pakeisti požiūrį į situacijas. 
  • Niekada nenuvertinkite žodžių galios. Vienas blogas žodis gali stipriai sužaloti arba pakylėti, įkvėpti, padrąsinti. 
  • Jei nepriimi Dievo meilės ir patvirtinimo, tuomet tai sieki gauti iš kitų žmonių (kurie neįgalūs tai padaryti) ir nustoji girdėti Dievo balsą. 
  • Kaip jūs atrasite Dievą, jei "meldžiatės" daiktams ir žmonėms?
  • Maži vaikai gyvena iš to, kad kiti jais gėrisi, juos giria. Taip ir mums reikia būti tarsi vaikams ir leisti Dievui mumis gėrėtis. 
  • Dvasiniai našlaičiai nemėgsta autoritetų arba kad jiems kas nors vadovautų. Našlaičiams patinka kai jiems kas nors padeda. Našlaičių mąstysenoje nėra dovanų, yra tik sandoriai. Bet Dievas savo meilę DOVANOJA. Kai tampi Dievo vaiku, Tu pasikeiti. Tuomet atpažįsti kitus dvasinius našlaičius, nes anksčiau pats toks buvai. 
  • Pagal tai, kaip su mumis elgėsi mūsų tėvai, mes įgauname tarsi taisyklių rinkinį, kuriuo vadovaujamės. Negana to, tą taisyklių rinkinį perkeliame į santykį su Dievu. 

Po seminaro žinoma aplankėme Petro ir Rūtos namus ir pasidžiaugėme įkurtuvėmis. Šie namai yra ypatingi, nes visa bendruomenė prisidėjo prie jų statybos. Kartais juos vadiname bendruomenės namais :)

Žygis Žemaičių Kalvarijose (2019-09-07)

Tradicinis kasmetinis NS bendruomenės Kryžiaus kelias Žemaičių Kalvarijose. Žinoma po visko laukė dūzgės ir kvadratas.. :)

Vasaros stovykla „Gyvenimas dovana! Kaip tą patiriu?“ (2019-08-15)

Stovyklos metu meldėmės, organizavome vaikų ir paauglių aktyvią veiklą į kurią galėjo įsilieti ir suaugę, taip pat savanoriavome Kuršių Nerijos regioniniame parke. Rinkome šiukšles 10 km pakrantės juostoje iš kopų ir pajūrio. 

„Mūsų planeta ir viskas kas joje yra, visa visata yra Dievo norėtas kūrinys. Kūriniją Dievas mums duoda kaip brangią dovaną, už kurią turime jaustis atsakingi. Tikėjimo perspektyvoje po sukūrimo seka įsikūnijimas ir galiausiai išganymas. Mes, pagal Dievo paveikslą ir panašumą sukurti vyrai ir moterys, esame Dievo bendradarbiai, kuriems suteikta užduotis saugoti Dievo kūrinius, juos atsakingai prižiūrėti, nesijausti visiškais jų šeimininkais, neeikvoti ir nenaikinti. Tikėjimo perspektyvoje gamtos niokojimas žeidžia ir žmonių, mūsų brolių, ir paties neatsakingai su gamta besielgiančio žmogaus orumą.  (JM / VaticanNews)

King’s kids stovykla Lenkijoje (2019-06-30)

3 šeimos su vaikais dalyvavo tarptautinėje King’s kids stovykloje Lenkijoje „Grow and Go“. Organizacijos tikslas apjungti kartas maldoje, tarnystėse ir kasdieniame gyvenime.

Sekminės Telšiuose (2019-06-08)

Sekminės ir bendruomenės susitikimas Telšių parapijoje. Susitikimas vyko pagal Popiežiaus Pranciškaus kvietimą:

Popiežius sako:

„Keliavimas kartu – tai istorijos kūrimo būdas. Tam reikia sugebėjimo kilniai atsisakyti dalies savo pozicijų ir specifnių interesų vardan platesnio projekto, siekti darnos, kuri padėtų visiems kartu saugiai pasiekti bendrai užsibrėžtus tikslus“.

Bendruomenių blokai II su Michelle Moran (2019-04-05)

Antras bendruomenių blokų savaitgalis su MICHELLE MORAN. Michelle Moran Londono universitete įgijusi religinių studijų ir sociologijos bakalauro, o Kembridžo Teologijos fakultete – pastoracinės teologijos magistro laipsnį, Michelle Moran daugiau kaip 10 metų vadovavo Tarptautinei katalikų charizminio atsinaujinimo tarnybai ir net 8 metus buvo Popiežiškosios pasauliečių reikalų tarybos narė. Popiežius Pranciškus 2016 metais Michelle Moran paskyrė dirbti įkuriant naują struktūrą – Atsinaujinimo ir Misijos bažnyčioje tarnybą. Šiandien ji kaip pamokslininkė nuolat keliauja po pasaulį, veda konferencijas lyderiams, rašo straipsnius religiniams žurnalams ir laikraščiams, yra keleto knygų apie evangelizaciją autorė.

NS įsipareigojimai + bendruomenių blokų savaitgalis (2019-02-08)

Kaune vyko metinis bendruomenės savaitgalis + atnaujinami įsipareigojimai + seminaras „Bendruomenių statymas. Dievo klausymasis. Charizminių dovanų naudojimas“. Metinio savaitgalio metu bendruomenės nariai, kandidatai ir draugai atnaujino savo įsipareigojimus. Taip pat peržvelgėm, kokie buvo 2018 m. bendruomenės gyvenime ir tarnystėse. Seminare peržvelgėme 20 metų bendruomenės kelią, įvardijome, į ką bendruomenė buvo kviečiama pradžioje ir kiekvienu laikotarpiu – gera pamoka iš istorijos, kuri padrąsina ieškoti veiklos būdų su darbartinėmis dovanomis.

Naujosios Sandoros bendruomenės metų apžvalga (2019-01-01)

Norime pasidalinti vieno mūsų nario sukurtu trumpu video, kuriame galėsite pamatyti kuo gyveno Naujoji Sandora 2019 metais.